Призову більше не буде: Міноборони анонсувало перехід до військового рекрутингу
В Україні запровадили значущі зміни в кадровій політиці ЗСУ. Однією з ключових ініціатив є заміна традиційної процедури призову до армії новою системою рекрутингу. Ця та інші реформи спрямована на оптимізацію ефективності набору військовослужбовців, зокрема шляхом переходу на контрактну військову службу та інтенсивної підготовки громадян призовного віку. Детальніше про оновлення у нашому матеріалі
Міністерство оборони України оголосило про суттєві зміни у кадровій політиці Збройних Сил. Тепер призов до армії замінюється системою рекрутингу. Про це повідомив офіційний канал Міноборони України у Telegram.
Міністр оборони, Рустем Умєров, вже підписав наказ щодо схвалення Концепції розвитку кадрової політики в Збройних Силах до 2028 року. Цей документ передбачає вдосконалення кадрової політики в армії протягом п'яти років, незалежно від наявності воєнних конфліктів чи мирного періоду.
Нова військова кадрова політика спрямована на вирішення ключових проблем, включаючи:
- Забезпечення Збройних Сил України належними людськими ресурсами під час повномасштабних війн та конфліктів, зокрема шляхом переходу на контрактну військову службу та впровадження інтенсивної військової підготовки громадян призовного віку;
- інтеграція України в євроатлантичний безпековий простір, що передбачає розвиток співпраці з країнами Європейського Союзу та НАТО, а також підтримку стандартів та практик цих організацій;
- забезпечення взаємосумісності Збройних Сил України зі збройними силами держав-членів НАТО, що передбачає адаптацію та вдосконалення структури, тактики, стратегії і підготовки української армії, щоб забезпечити ефективну співпрацю в рамках міжнародних операцій та міжнародних обов'язків.
Основні аспекти плану Міністерства оборони включають:
• Перехід Збройних Сил України на контрактну військову службу, припинення строкової служби та впровадження інтенсивної військової підготовки громадян призовного віку.
• Запровадження системи рекрутингу для Збройних Сил України.
• Забезпечення рівних можливостей для чоловіків і жінок у лавах армії, врахування рівня освіти солдатів та підтримка їхнього професійного розвитку.
• Покращення електронної системи обліку військовослужбовців.
• Автоматизація та цифрова трансформація процесів управління персоналом.
• Розширення співпраці між українськими вищими навчальними закладами та навчальними установами країн НАТО та ЄС.
• Впровадження прозорої системи оплати та забезпечення житлом для військовослужбовців.
• Покращення психологічного супроводу та стосунків між командирами й підлеглими.
• Створення належних умов для переходу військових до цивільного життя.
Підкреслюється, що моніторинг та оцінку впровадження концепції буде проводити Комітет з питань кадрового менеджменту в Міністерстві оборони України.
Як відомо, зараз в Україні діє загальна мобілізація, яка відбувається відповідно до мобілізаційних планів. Першочергово призивають резервістів, колишніх учасників АТО та ООС, і збільшують чисельність військ за рахунок військовозобов'язаних, які пройшли військову службу.