З 15 грудня 2023 року почнуть діяти нові правила взаємовідносин громадян із органами влади, - Комітет з питань організації державної влади

Дата: 15.12.2023 11:10

15 грудня набирає чинності Закон України від 17 лютого2022 року №2073-IX «Про адміністративну процедуру», який є базовим законодавчим актом, що встановлює єдині, чітки та зрозумілі правила взаємодії органів влади з громадянами та бізнесом.

Громадяни отримають право звертатися до органів влади за єдиною процедурою, незалежно від послуги, яка їм необхідна. Органи влади в свою чергу матимуть єдиний, уніфікований алгоритм дій при наданні таких послуг.

Також Закон України «Про адміністративну процедуру»:

-забезпечує законність, визначеність та передбачуваність усіх дій органів влади, що зачіпають права та свободи громадян та бізнесу, що покращить їх правовий захист;

-чітко та послідовно викладає процедури оскарження рішень, дій або бездіяльності органів влади;

-забезпечує право громадянина висловити свою позицію та бути вислуханим органом влади;

-розширює можливості громадян та бізнесу в їх взаємодії з державою, зокрема щодо захисту своїх прав у досудовому порядку.

Запровадження загальної адміністративної процедури наближає Україну до стандартів Європейського Союзу, оскільки подібні закони діють у всіх державах-членах ЄС як невід'ємна частина «права на належне адміністрування».