ЗАКЛАДИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я МІЛОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЗВІТУЮТЬ ПРО РОБОТУ ЗА 2023 РІК

Дата: 11.01.2024 17:53

Фото без описуФото без опису

У 2022 році відновлено роботу комунального некомерційного     підприємства «Міловська центральна районна лікарня» Міловської селищної ради та у 2023 році комунального підприємства «Міловський центр первинної медико-санітарної допомоги Міловської селищної ради». З працівниками, які не виїхали на підконтрольну українській владі територію, призупинено трудові відносини.

У 2023 році районною лікарнею укладено договір з НСЗУ за пакетом 56

«Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території». З вересня 2023 року НСЗУ припинила оплату за договором.

Міловський центр ПМСД у 2023 році фінансувався за рахунок залишків коштів на своїх рахунках. Договір за пакетом 56, поданий у серпні 2023 року до      НСЗУ, був не підписаний.

Заборгованість із заробітної плати по закладам охорони здоров’я Міловської селищної ради відсутня.

Станом на звітний період завершено процес перереєстрації декларацій стосовно надання медичної допомоги населенню Міловської громади. Працівниками Міловського центру ПМСД проведено роботу щодо встановлення зв’язку з мешканцями територіальної громади, контакти яких зберіглися в системі E-health. У телефонному режимі опрацьовано 9321 зареєстрованого декларанта. Зв’язок поновлено тільки з 57. З іншими телефонний зв'язок встановити не вдалося. Станом на 01.01.2024 року укладено 68 договорів про надання медичних послуг.

В 2023 році працівниками КНП «Міловська ЦРЛ» на хабах надано послуг 943 громадянам зі статусом ВПО.  1963 особам видано або надіслано ліків та виробів медичного призначення на суму 221 722,28 грн.

Створено матеріально-технічний резерв для забезпечення роботи закладу в період деокупації на суму 319 329,00 грн.

Продовж року КНП «Міловська ЦРЛ» МСР плідно співпрацювала з централізованим аптечним складом департаменту охорони здоров’я ЛОДА, отримано ліків та  виробів медичного призначення на суму 405 826,56   грн.

Міловським центром «ПМСД» станом на 01.01.2024 видано медичних виробів на загальну суму 19 664,03 грн 320 особам.

З квітня 2023 року працівники закладів охорони здоров’я розпочали надавати послуги вимушено переміщеним особам на гуманітарних хабах:

• хаб Попаснянської МВЦА, місто Черкаси, вулиця Чехова, 9а;
  • хаб ГО «ВПО України» Всеукраїнський пункт об’єднання, місто Золотоноша Черкаської області;
  • хаб Товариства Червоного Хреста України за адресою: вул. Центральна, 37 в м. Новоселиця Чернівецької області;
  • хаб БО «Благодійний фонл «Центр допомоги Олександрія» за адресою: проспект Соборний, 100, місто Олександрія.

В умовах хабів надаються наступні послуги:

• загальний огляд, консультації, надання психоемоційної підтримки;

вимірювання цукру в крові малоінвазивним методом (глюкометр);

• вимірювання артеріального тиску;

• вимірювання зросту, окружності талії;

• видача безрецептурних ліків та виробів медичного призначення;

• вимірювання рівня кисню в крові (пульсоксіметр).

Практичний психолог консультує дистанційно із застосуванням засобів зв’язку.

Санітарно-освітня робота серед населення проводилася шляхом проведення індивідуальних бесід і лекцій з пацієнтами хабах, в телефонному режимі, через розповсюдження брошур з профілактики найбільш поширених захворювань та пропаганди здорового способу життя, опублікування матеріалів на актуальну медичну тематику на сторінці Міловської селищної військової адміністрації в фейсбуці.

Завдяки співпраці із благодійниками КНП «Міловська ЦРЛ» отримала багатофункціональний пристрій та холодильник для зберігання ліків, які потребують спеціального холодового режиму.

Також на хабах проведено 2 заходи (до всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та організовано «День здорового харчування»)