16 січня річниця визволення Міловської громади від нацистських окупантів.
У люті січневі морози 43-го року, на Міловській землі, кожна п’ядь якої полита кров’ю наших співвітчизників ,починалося звільнення України. За час окупації гітлерівці перетворили Мілове на великий укріплений район. У селищі був розташований гарнізон, що налічував до семи тисяч солдатів та офіцерів. Майже всі кам’яні будинки були обладнані під вогневі точки. На перехрестях вулиць вони встановили кулемети, у дворах стояли замасковані танки і самохідні гармати.
На початку липня 1942 року лінія оборони наблизилася до Мілового, і вже 10 липня фашисти прорвали фронт, а наступного дня захопили Мілове. За час окупації гітлерівці перетворили Мілове на великий укріплений район. У селищі був розташований гарнізон, що налічував до 7 тисяч солдатів та офіцерів. Майже всі кам’яні будинки були обладнані під вогневі точки. На перехрестях вулиць були встановлені кулемети, у дворах стояли замасковані танки і самохідні гармати.
2 січня 1943 року частини 57-ої гвардійської стрілецької дивізії вийшли на рубіж за 12 км від Мілового. Так почалося визволення української землі.
7 січня почався штурм селища. Надвечір 9 січня частинам 57-ї гвардійської стрілецької дивізії вдалося вийти на окраїну Мілового. Бойові дії не припинялися ні вдень, ні вночі. Бійці та командири виявляли масовий героїзм. З в’язкою гранат кинувся під ворожий танк капітан Феодосій Чечерєв, геройською смертю загинув капітан В.С.Федотов.
16 січня Мілове було повністю визволене від ворога. Ворог поніс великі втрати. Лише 57-ю гвардійською стрілецькою дивізією було знищено близько 1500 солдат та офіцерів, захоплено у полон – 1750, спалено 28 танків, 500 автомашин.
У боях за селище Мілове, які тривали близько місяця, загинуло близько 6 000 радянських воїнів.
У пам’ять про подвиг солдат у боях за визволення першої п’яді української землі 7 травня 1972 р. відкрито меморіальний комплекс «Україна – визволителям». У братський могилі поховані 1069 загиблих солдат та офіцерів.
До початку повномасштабного вторгнення січневими днями Міловська громада відзначала звільнення в роки Другої світової війни.
Зараз її вірні сини та доньки знов, не шкодуючи ні сил, ні життя, боряться за свободу, незалежність, за мир і повернення місцевим жителям законного статусу вільних громадян.
Допоки наші Захисники та Захисниці у боях нищать ворога, ми готуємось до відновлення мирного життя у кожному селі .
Мілове – це Україна!
Віримо у ЗСУ!
Слава Україні! Героям слава!
З повагою
Ірина Болткова,
начальник Міловської селищної військової адміністрації