Санітарно-просвітницький захід «Я можу бути донором»

Дата: 06.02.2024 11:38

Медичними працівниками КНП «Міловська центральна районна лікарня» Міловської селищної ради за підтримки Новоселецької міської організації Товариства Червоного Хреста України міста на цьому тижні розпочато цикл заходів з популяризації донорського руху та заохочення людей ставати донорами крові та її компонентів. У рамках  заходів:

• розповсюджуються інформаційні матеріали про користь та особливості здачі донорської крові, рекомендації та дії перед, під час і після донації крові;

• популяризуються   напрями донорства крові серед волонтерів та співробітників;

• залучаються  громадани  до здачі донорської крові.

Фото без описуФото без описуФото без опису

В умовах воєнного стану стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є однією з умов забезпечення обороноздатності країни та  запорукою її національної безпеки.

Війна створює нові виклики: кров потрібна щодня як для порятунку українських воїнів, так і для мирних громадян, які страждають від агресії, розв’язаної російською федерацією

Як стати донором крові?

Охочим стати донорами необхідно звернутися до центру крові, який є практично у кожному місті, або до будь-якого іншого медзакладі, де можна здати кров.

Записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Усі лікарні, які роблять запаси крові, мають власну базу донорів і за потреби крові зв’язуються з ними.

Список центрів крові можна знайти за посиланням. https://cutt.ly/TCWc6NV

Також записатися в реєстр донорів можна онлайн. Для цього треба внести необхідну інформацію на вебресурсі та зачекати на зворотний зв'язок від координаторів.

Саме зараз вкрай важливо збільшувати запаси безпечної і якісної донорської крові, яка допомагає лікарям рятувати життя як військових, так і цивільних громадян; проводити планові операції в тилу, приймати пологи, здійснювати трансплантації.