26 квітня − День Чорнобильської трагедії, Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

Дата: 25.04.2024 21:37

Сьогодні, 26 квітня 2024 року минає 38 років з того дня, коли сталася Чорнобильська трагедія. Цей день є днем пам’яті про найбільшу катастрофу та вшанування героїзму рятувальників, пожежних експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Їх подвиг назавжди залишиться у пам’яті українського народу.

Чорнобиль став жорстоким уроком для людства, а наші співвітчизники – прикладом мужності та самопожертви.

У 2022 році, під час російської агресії, окупанти захопили Чорнобильську АЕС, прямою наводкою з танків били по Запорізькій АЕС. І лише героїзм наших бійців та атомників, які виховувалися на героїзмі ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, зміг зупинити нову масштабну атомну катастрофу. Вони врятували Україну та світ від Чорнобиля-2.

Сьогодні я висловлюю щирі слова подяки та засвідчую свою шану за героїзм та самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії. Адже ціною власного життя та здоров'я без вагань та роздумів, ви ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС.

Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить людство цінувати мир, спокій і процвітання.

Вічна пам’ять справжнім героям, які віддали своє життя в боротьбі з радіаційною катастрофою, долаючи її наслідки, заради спасіння нашої землі і людей від страшної аварії. Їх подвиг – безсмертний!

Ірина Болткова,

начальник Міловської селищної військової адміністрації