Обізнаність – перший крок у боротьбі проти раку молочної залози.

Дата: 13.06.2024 16:20

Більш ніж 10 років тому рак грудей вийшов на перше місце серед всіх онкологічних захворювань, і до тепер утримує це сумне лідерство.

Рак молочної залози зазвичай добре контролюється, піддається лікуванню, а за умови ранньої діагностики виліковується на 100%.

До факторів, що підвищують ризик раку молочної залози, відносяться: спадковість;

• вік (ризик зростає у жінок старше 50 років);
  • пізня менопауза (після 54 років);
  • народження першої дитини у віці понад 30 років;
  • бездітність;
  • відсутність овуляції;
  • застосування оральних контрацептивів;
  • застосування замісної гормональної терапії; зловживання алкоголем; відсутність фізичної активності;
  • хронічний стрес; ожиріння; цукровий діабет тощо.

До симптомів, що можуть свідчити про рак молочної залози, відносяться утворення «кульки» або ущільнення у грудях; зміна розміру, форми та виду молочної залози; втягнення, почервоніння, поява виразок та інших змін на шкірі молочної залози; зміна форми та виду соска або шкіри навколо соска (ареоли); аномальні виділення із соска; збільшення лімфовузлів в пахвовій западині. Якщо у жінки з’явився хоча б один із цих симптомів, слід негайно звернутися до лікаря.

Рак – підступне захворювання, яке тривалий час не проявляє себе та присипляє увагу жінки до свого здоров’я. Але навіть якщо в житті так сталося, що хворобу діагностовано на більш пізній стадії, не варто опускати руки. Лікування дозволяє зупинити та взяти під контроль розповсюдження хвороби, що дає пацієнтам безцінні роки життя.

Будьте уважними до свого здоров’я! Обстежуйтесь та залишайтесь здорові!