ЗАХІД З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я
Повномасштабна війна призвела до зростання потреби українців у психологічній допомозі. Кожен позбувся відчуття безпеки, упевненості в завтрашньому дні, втратив контроль над ситуацією. Це все позначилось на емоційному стані. Стрес, паніка, тривожність під час війни стали новою реальністю.
До Всесвітнього дня ментального здоров’я, управлінням освіти, культури, молоді та спорту Міловської селищної ради для внутрішньо переміщених осіб Луганської області, які тимчасово мешкають у м. Полтава, на базі гуманітарного штабу Лисичанської МВА проведено годину спілкування по збереженню та відновленню ментального здоров’я «Стрес та тривога: як вберегти ментальне здоров’я?».
Ментальне здоров’я - це стан душевного і психічного благополуччя, який дозволяє людині ефективно справлятися з повсякденними стресами, встановлювати і підтримувати здорові стосунки, а також приймати осмислені рішення. Воно включає у себе здатність адаптуватися до змін, справлятися з викликами і зберігати емоційну стабільність.
В умовах постійного стресу важливо пам’ятати, що ментальне здоров’я таке ж важливе, як і фізичне, і вимагає уваги та турботи. Підтримка хорошого психоемоційного стану допомагає не лише поліпшити якість життя, а й підвищити продуктивність і загальне задоволення життям.
Під час заходу, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Міловської селищної ради, Ірина Меженська разом з Юлією Чучук, координаторкою гуманітарного штабу Лисичанської МВА, поспілкувались з учасниками щодо ментального здоров’я, чому воно таке важливе і які фактори можуть впливати на його збереження в умовах стресу, а також дали поради по збереженню душевної рівноваги та підвищенню стійкості до стресу.
Під час практичної частини учасники виконали вправи на визначення рівня стресу та тривоги, ознайомилися з практиками, що допомагають заспокоїтися, почуватися впевненіше.
Сучасне життя сповнене викликів, і стрес став невід’ємною частиною нашого існування. Ми не можемо протистояти стресу, але ми можемо навчитись швидше відновлюватись від наслідків його впливу. Особливо важливими такі навички є сьогодні, в умовах постійної тривоги за своє життя та життя своїх рідних.
Бережіть себе! Дбаймо про своє ментальне здоров'я разом!