Державна служба України з надзвичайних ситуацій інформує щодо тенденції виникнення надзвичайних ситуацій в країні у жовтні 2024 року .
У жовтні 2024 року ймовірні різкі зміни у температурному режимі, випадіння різної інтенсивності опадів в поєднанні з посиленням вітру, окремі нічні заморозки, що може призвести до ускладнень в господарській діяльності або виникнення локальних надзвичайних ситуацій.
Тумани (що мають досить високу вірогідність, як і в останні роки) та дощі збільшуватимуть загрозу виникнення ДТП, збільшується також ймовірність окремих випадків отруєння людей грибами.
В другій половині жовтня також ймовірні окремі ускладнення в життєдіяльності населення або в роботі окремих галузей господарства через посилення вітру в поєднання з опадами, локальні дощові паводки, в окремі дні не виключаються і короткочасні зимові явища (наприклад випадіння першого снігу, утворення ожеледиці або налипання мокрого снігу).
За даними УкрГМЦ середня місячна температура повітря передбачається 7-13° тепла, що на 1-1.5° вище за норму. Місячна кількість опадів очікується 31-67 мм, в Карпатах місцями 77-101 мм, що в межах норми.
За ризиком виникнення НС природного характеру найбільш уразливими можуть бути Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області.
Аналіз НС техногенного характеру за останні роки, стану техногенної безпеки у регіонах та прогноз погодних умов на жовтень 2024 року дозволяє припустити, що за ризиком виникнення НС техногенного характеру у жовтні значна ймовірність виникнення НС зберігається у Вінницькій, Дніпропетровській, Київській, Миколаївській, Львівській, Одеській, Рівненській, Тернопільській та Харківській областях.
Особливо високими є ризики виникнення НС, пов'язаних із пожежами, вибухами на об'єктах промисловості (особливо на вибухо-, пожежонебезпечних об'єктах) та у будівлях житлового призначення, а також аварії та катастрофи на транспорті.
Високими є ризики виникнення НС, пов'язаних із аваріями в електроенергетичних системах та в системах життєзабезпечення унаслідок збройної агресії рф проти України.
На територіях де ведуться активні бойові дії (Харківська, Луганська, Донецька, Запорізька, Херсонська області), а також на території Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської, Чернігівської областей та м. Києва існує підвищений ризик виникнення НС техногенного характеру на усіх об’єктах критичної інфраструктури.
Порушення агресором правил ведення війни, цілеспрямовані атаки країни-агресора на системи енерго-, водопостачання та інші об’єкти критичної інфраструктури, значно підвищують ризики виникнення НС техногенного характеру на всій території України.