Підвищили рівень знань з актуальних питань щодо профілактиці інсульту
Через війну українці перебувають у стані постійного стресу, який може провокувати загострення хронічних серцево-судинних хвороб. Зокрема, збільшується ризик виникнення інфарктів та інсультів,
Щороку стається 100 000–110 000 інсультів (понад третина з них — у людей працездатного віку), 30–40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% — протягом року від початку захворювання; 20–40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності) і лише близько 10% повертаються до повноцінного життя, свідчить статистика Міністерства охорони здоров'я. Близько 80% випадків інсультів можна попередити.
25 жовтня, напередодні Всесвітнього дня боротьби з інсультами, який відзначатиметься 29 жовтня, в рамках проєкту «Супермаркет рішень для громад» від Асоціації малих міст України, відбувся онлайн-захід на тему: «Зупинити інсульт до його початку: роль громади у профілактиці інсультів».
Участь у заході взяли керівники комунального некомерційного підприємства «Міловська центральна районна лікарня» Міловської селищної ради Олена Чумакова та комунального підприємства «Міловський центр первинної медико-санітарної допомоги Міловської селищної ради» Валерія Овчаренко.
Спікер заходу Олександр Борисович Медвiдь – завідувач інсультного відділення Одеської обласної клінічної лікарні, член Європейської академiї неврологiї та Українського товариства iнсультної медицини представив учасникам актуальну і практичну інформацію.
Під час зустрічі дізналися: що таке інсульт та які є види інсультів; де лікують інсульт; маршрут пацієнта з інсультом; надання допомоги пацієнту з інсультом; профілактика інсульту.
«Захід був дуже корисним і змістовним. Отримана інформація підвищила наші знання про інсульт. Вкотре зазначимо, що тільки профілактичні заходи можуть допомогти попередити інсульт»,-підсумували результати заходу Олена Чумакова та Валерія Овчаренко.