Лікування та технології, що допомагають пацієнтам зберегти здоров’я
1 листопада відбулася науково-практична конференція «Бойова травма: мультидисциплінарний підхід до лікування», присвячена обговоренню новітніх підходів та методик лікування бойових травм, яку було організовано Центральним клінічним госпіталем Державної прикордонної служби України спільно з Асоціацією Еволюції Медицини.
В конференції в онлайн форматі прийняла участь директорка комунального некомерційного підприємства «Міловська центральна районна лікарня» Міловської селищної ради Олена Чумакова.
Зі вступним словом до учасників конференції звернувся генеральний директор Національного наукового центру хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України д.м.н., професор Олександр Усенко.
Більше 20 спікерів конференції приділили особливу увагу складним випадкам бойової травми: поєднаним пораненням кінцівок, грудної клітки, черевної порожнини та тазу, пошкодженням судин і нервових закінчень.
Фаховим досвідом лікуванням та реабілітації бойових травм поділилися провідні медики країни, які надають допомогу на всіх етапах евакуації поранених. Було розглянуто: досвід торако- та лапораскопії при сучасній бойовій; досвід новітніх методів лікування та реабілітації травм ока; лікування та реабілітація тяжких опіків; досвід реконструкції, малоінвазійної та пластичної хірургії бойових травм; практичний досвід застосування апаратів зовнішньої фіксації при вогнепальних переломах; проблеми пластичної хірургії в лікування м’яких тканин після мінно-вибухових уражень.
Велику зацікавленість учасників визвала тема «Особливості хірургії бойової травми печінки». Олександр Гриненко, завідувач відділенням хірургії та трансплантології печінки, докладно відповів на велику кількість запитань.
Учасники конференції отримали вичерпні знання щодо сучасних методів хірургічних втручань, стабілізації пацієнтів у критичному стані, а також післяопераційної реабілітації, що є ключовими для порятунку життів.
«Проведення таких конференцій сприяє посиленню співпраці між медиками та військовими, що допомогає більш ефективно надавати медичну допомогу постраждалим від бойових дій. Сучасне медичне обладнання стане надійною підтримкою в роботі лікарів та сприятиме швидкому та ефективному лікуванню»,- зазначила Олена Чумакова.