МІЛОВСЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Луганська область, Старобільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Дорога стійкості на сході України: що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Дата: 20.11.2024 14:20
Кількість переглядів: 86

 

Фото без описуЩо робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Онлайн-медіа “Східний Варіант” випустив п’ятий аналітичний матеріал Дорога стійкості на сході України: що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?” про застосування інструментів місцевої демократії на Донеччині та Луганщині, а також про те, якими можуть бути заходи стосовно місцевої демократії. 

У матеріалі можна знайти відповіді на такі питання:

  • чи можливе існування демократії під час війни?
  • чому відновлення довіри людей до держави, її представників — це зараз питання національної безпеки?
  • яким може бути залучення громадян до участі у справах своїх громад під час воєнного стану?
  • якими є рекомендації пріоритетних заходів політики щодо місцевої демократії?

Основні висновки та рекомендації на основі дослідження:

  • Кабінету Міністрів України розробити та внести зміни до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», якими визначити особливості функціонування інструментів місцевої демократії в умовах правового режиму воєнного стану. 
  • Розробити і затвердити постановою КМУ методику визначення безпекових засад реалізації форм місцевої демократії, а також створити консультативно-методичний центр, який буде надавати інформаційну, методичну, консультативну підтримку для військових адміністрацій
  • Розробити та видати методичні рекомендації щодо виконання статутів територіальних громад та інших актів Органів місцевого самовряування з питань демократії участі, а також щодо тимчасового регулювання інструментів місцевої демократії для військових адміністрацій.
  • Військовим адміністраціям пріоритезувати механізми дорадчої демократії у своїй діяльності, активно використовувати інструмент консультацій з громадськістю в різних форматах, зокрема електронних консультацій та публічних громадських обговорень у форматі відеоконференцій; забезпечити належне функціонування громадських рад і консультативно-дорадчих органів.
  • Інститутам громадянського суспільства, активній громадськості розширювати використання інструментів демократичної участі, активно включати нові цифрові платформи до залучення громадян та громад до проєктів відновлення, зокрема DREAM, задля співпраці з органами влади та забезпечення громадського контролю. 

Автором аналітичної статті є кандидат філософських наук і доцент Донецького національного університету імені Василя Стуса Володимир Кіпень Порфирович. 

***

 

Така на даний час місія молодої української держави. Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час — Східний Варіант розповів в аналітичному матеріалі за посиланням https://rada.info/upload/users_files/04335565/c1e3c02f4a6f2eefbb715da7797376fd.pdf

 Цей матеріал виданий завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування IREX, що втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю громадської організації Східний Варіант і не обов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь