Скажемо «Ні!» - насильству над дітьми!
В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» служба у справах дітей Міловської селищної військової адміністрації повідомляє щодо недопущення насильства над дітьми.
Насильство над дітьми та нехтування їхніми інтересами можуть приймати різні форми, але завжди мають однакові наслідки – порушення фізичного та психічного здоров’я дитини, затримка соціалізації, а іноді й загроза життю.
Згідно з Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» виділяють такі види насильства проти дітей:
Фізичне насильство – нанесення дитині батьками чи особами, що їх замінюють, вихователями чи іншими особами фізичних травм, різних тілесних ушкоджень, що завдають збиток здоров’ю дитини, порушують її розвиток і позбавляють життя. Це такі дії як побиття, штовхання, припікання гарячими предметами. Фізичне насильство може також проявлятись у формі спонукання дитини до вживання наркотиків, алкоголю, пропонування їй отруйних речовин. Деякі батьки використовують фізичну силу як засіб покарання. Слід розуміти, що добрі наміри не скасовують того, що насильство у будь-якому вигляді завдає дитині серйозної психологічної травми.
Сексуальне насильство або розбещення – використання дитини дорослою людиною чи іншою неповнолітньою особою для задоволення сексуальних потреб. Сюди входять статеві зносини (коїтус), анальний і оральний секс, взаємна мастурбація та будь-які тілесні контакти із статевими органами. До сексуального розбещення відносять також залучення дитини до порнобізнесу, проституції, підглядання за дитиною, оголення перед нею.
Психологічне насильство – періодичні або постійні словесні образи дитини, обман, маніпуляції, погрози, приниження її людської гідності. Психологічне насильство складніше виявити сторонній людині, але воно завдає не меншої шкоди.
Нехтування – ситуація, за якої батьки не забезпечують основні потреби дитини у їжі, житлі, одязі, вихованні або медичній допомозі. Наприклад, залишати дітей без догляду. Адже це може призвести до загрози життю та здоров’ю.
Будь-яка форма жорстокості стосовно дітей завдає неминучих збитків фізичному та психічному здоров’ю дитини.
Куди звертатися по допомогу для запобігання насильства над дітьми?
Якщо ви стали свідком або постраждали від будь-якого виду насильства, передусім необхідно невідкладно повідомити про це.
Важливі контакти, які допоможуть вирішити проблему:
Невідкладна лінія Національної поліції України – 102;
Урядова гаряча лінія – 15-47;
Дитяча гаряча лінія 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;
Проблема насильства над дітьми стосується кожного громадянина суспільства. Суспільство не повинно виявляти нерішучість у боротьбі з насильством над дітьми. Захист дітей від жорстокості, попередження злочинів проти них є надзвичайно важливим, соціально значущим і актуальним завданням. Діти – це наше майбутнє і повноправні члени суспільства!
Важливо! При зверненні до співробітників поліції або працівників соціальних служб важливо бути максимально відвертим, не приховувати ніяку інформацію. Будь-яка деталь може бути важливою для збереження життя дитини.