Безпека освітнього середовища в умовах війни
18 грудня 2024 року всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад за підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE в режимі онлайн провели вебінар: «Безпека освітнього середовища в умовах війни. Мінна небезпека, розмінування та попередження ризиків» на базі платформ «Тимчасово окупованих та деокупованих громад» та «Освіта».
До заходу були запрошені голови громад, заступники голів, керівники органів управління освітою та закладів освіти в громадах, керівники органів місцевого самоврядування, відповідальні за цивільну безпеку в громадах.
Від Міловської селищної територіальної громади Старобільського району Луганської області до заходу долучились начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної роботи та цивільного захисту Міловської СВА Руслан Жуков та директор Морозівського ліцею Міловської селищної ради Ірина Мороз разом з вчителями, які проводять навчання здобувачів базової та профільної середньої освіти діям у надзвичайних ситуаціях.
Спікерами вебінару були представники Державної служби з надзвичайних ситуацій України та міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України, які надали представникам органів місцевого самоврядування експертні роз’яснення щодо безпекових викликів у громадах під час війни, зокрема в освітньому середовищі, із акцентом на мінну небезпеку, розмінування та управління ризиками. Захід покликаний надати інструменти для впровадження ефективних рішень і налагодження взаємодії, що сприятиме стабільному функціонуванню громади та забезпеченню безпеки в умовах мінної загрози.
Ключові теми, які було розглянуто:
- представлення механізмів залучення операторів протимінної діяльності, ознайомлення з компенсаційними механізмами для постраждалих від вибухонебезпечних предметів;
- вимоги законодавства щодо укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту у воєнний період. Особливості організації та проблемні питання;
- типи вибухонебезпечних предметів та їх ознаки. Основні правила поведінки в зоні мінної небезпеки. Дії при виявленні вибухонебезпечного предмета. Знаки мінної небезпеки та маркування небезпечних зон. Як розпізнати підозрілий предмет.
У ході вебінару учасники заходу мали змогу отримали відповіді на свої питання та дізналися, як діяти під час виявлення вибухонебезпечних предметів та негайно повідомити про знахідку представників поліції, аварійно-рятувальної служби, військовослужбовців або зателефонувати за номерами лінії «101», «102», при цьому не використовувати мобільний телефон поруч з підозрілим предметом.
Дякуємо організаторам заходу за запрошення та спікерам заходу про надану корисну інформацію, а також матеріали з мінної безпеки для використання в освітньому процесі.