Не допомагайте ворогу, дотримуйтесь засад інформаційної безпеки у воєнний час
Служба безпеки України нагадує про заборону публікацій будь-яких відеоматеріалів чи дописів в засобах масової інформації та соціальних мережах про об'єкти критичної інфраструктури, а також попереджає про настання кримінальної/адміністративної відповідальності у разі розповсюдження інформації, що може завдати шкоди національній безпеці України.
За розповсюдження інформації, що може завдати шкоди національній безпеці, передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність. Відповідно до чинного законодавства заборонено публікувати інформацію про:
- місцеперебування, переміщення та бойові дії підрозділів ЗСУ, інших військових формувань і правоохоронних органів;
- висвітлювати найменування військових частин і підрозділів, кількість військових у частинах і підрозділах, кількість озброєння і техніки, їхній стан і місце зберігання, умовні позначки об'єктів.
- роботу ППО, пересування військової техніки та інші дані, що можуть розкрити позиції наших сил;
- інформацію про операції, які проводять або планують, систему охорони та оборони військових частин, озброєння і техніку військових, порядок залучення сил (військових) і засобів (озброєння);
- об’єкти та підприємства оборонно-промислового комплексу України, які займаються виробництвом і ремонтом озброєння.
Українське законодавство чітко визначає відповідальність за поширення такої інформації:
- Закон «Про правовий режим воєнного стану» регулює порядок поводження з інформацією в умовах війни.
- Стаття 114-2 Кримінального кодексу України передбачає покарання за розголошення даних, які можуть зашкодити обороноздатності країни.
- Стратегія інформаційної безпеки спрямована на протидію ворожим інформаційним атакам.
Яка відповідальність?
За порушення цих норм передбачено не лише адміністративні штрафи, а й кримінальну відповідальність. Покарання може включати ув’язнення.
Також закликаємо не публікувати в соціальних мережах наслідки влучання ворожих ракет чи снарядів або моменти їхніх прольотів у небі, це може допомогти ворогові коригувати вогонь.