28 квітня - Всесвітній день охорони праці
28 квітня, в Україні та в усьому світі відзначається Всесвітній день охорони праці.
Міжнародна організація праці (далі — МОП) — одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.
За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році. Але ідея започаткувати такий особливий день з'явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам'яті працівників, які загинули на роботі.
У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці . День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємства до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.
Цього року Всесвітній день охорони праці проходить під девізом: «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі».
Стрімкий розвиток технологій, зокрема штучного інтелекту та цифрових рішень, відкриває нові горизонти для сфери охорони праці. Ці інновації мають потенціал змінити підходи до оцінки та управління ризиками, моніторингу робочого середовища, профілактики травматизму та професійних захворювань, а також навчання та підготовки працівників. Цифрові інструменти та ШІ можуть допомогти передбачати небезпечні ситуації, оптимізувати процеси та підвищити загальний рівень безпеки.
Однак, впровадження цих технологій також вимагає уваги до нових викликів, таких як забезпечення конфіденційності даних, управління ризиками, пов'язаними з автоматизацією, та необхідність адаптації працівників до цифрових робочих місць.
В умовах сьогодення, особливо зважаючи на виклики, спричинені війною, питання безпеки праці набуває особливої гостроти. Застосування сучасних цифрових рішень може стати додатковим інструментом для захисту життя та здоров'я працівників у надскладних умовах.
Пам'ятаймо: безпека на робочому місці – це відповідальність кожного. Нехай кожен робочий день буде безпечним та продуктивним!